16 phim hay nhất của nam thần Thái Lan Nadech Kugimiya

film i luajtur nga Nadech Kugimiya

Cilat janë pikat kryesore të filmave të Nadech Kugimiya? Zbuloni tani. Foto: Instagram @kugimiyas

Nadech Kugimiya filloi modelingun në moshën 17-vjeçare. Në vitin 2010, ai filloi karrierën e tij të aktrimit me rolin kryesor të Nawa Gamtornpuwanat në serialin televiziv. Clam Rak Luang Jai. Pas kësaj, emri i Nadech Kugimiya u bë shpejt i famshëm në të gjithë Azinë.

Nadech Kugimiya vazhdimisht arriti sukses në filma Ferma e Dashurisë, Lojë Dashurie, Dielli i Dashurisë, Shkëmbimi Magjik, Fati i Parajsës, Perëndimi i diellit në Chaophraya, Perëndesha e gjarpërinjve 2… Me talentin e tij, që nga aktrimi e deri më tani, Nadech Kugimiya ka sjellë shumë çmime prestigjioze dhe është bërë një aktor i preferuar tajlandez.

Në këtë artikull, le të hedhim një vështrim në filmat më të mirë Nadech Kugimiya me Bazaar Vietnam!

1. Filmat e luajtur nga Nadech Kugimiya: Ferma e Dashurisë – Duang Jai Akkanee (2010)

Filmi i Nadech Kugimiya: Love Farm – Duang Jai Akkanee (2010)

Ferma e Dashurisë është një dramë tajlandeze në serial Katër zemra malesh. Ky është një nga filmat që solli famën e Nadech Kugimiya në të gjithë vendin e tempujve të artë. Në film, ai shoqërohet me “trëndafilin hibrid” Yaya Urassaya.

Përmbajtja e filmit Nadech Kugimiya luan për dashurinë e padrejtë të Fai (Nadech Kugimiya) dhe Jeed (Yaya Urassaya). Për shkak të armiqësisë nga jeta e prindërve të tyre, të dy nuk mund të shkojnë kurrë mirë.

Megjithatë, fati vendosi që Fai dhe Jeed të ishin shoqërueset e nuses dhe dhëndërit e dy miqve të tyre më të mirë. Gjatë ceremonisë së martesës, të dy gradualisht u afruan më shumë me njëri-tjetrin.

2. Era e dashurisë – Lom Son Rak (2015)

The Wind of Love - Lom Son Rak (2015)

Era e dashurisë është një dramë psikologjike me 14 episode. Në këtë film, Nadech Kugimiya luan një palë binjake që punojnë në fushën mjekësore. Ata janë Pranon, një mjek rural dhe Pran, një sipërmarrës në fushën e teknologjisë mjekësore. Dy vëllezërit studiojnë shumë dhe punojnë shumë për të arritur sukses në karrierën e tyre.

Pranon ka një lidhje të ngushtë me Patarin (Taew Natapohn Tam), një vajzë që mashtrohet dhe shfrytëzohet nga i dashuri i saj. Ai mashtroi prindërit e tij, duke menduar për një mënyrë për t’u martuar me Patarin në këmbim të një shume të madhe parash që ajo të shlyente borxhin. Pas kësaj, të dy ranë gradualisht në dashuri.

Gjërat filluan të ndërlikoheshin kur Pran u dëmtua nga dikush tjetër. Duke dashur të zbulonte se kush e vrau vëllain e tij, Pranon u shtir si Pran. Patarin kujdeset për Pran dhe mendon se ai është Pranon. Nga këtu ata bien në një rreth vicioz në marrëdhënien e tyre.

>>> Lexo më shumë: 12 filmat më të mirë të tmerrshëm të Tajlandës JO PËR “Dështimin e Zemrës”

3. Filma nga Nadech Kugimiya: Duke ndjekur shenjën e dashurisë – Tarm Ruk Keun Jai (2015)

Filmi i Nadech Kugimiya: Pas dashurisë - Tarm Ruk Keun Jai (2015)

Duke ndjekur shenjën e dashurisë është historia e Noona (Mew Nittha Jirayungyurn), një vajzë që jeton në luks në Bangkok me nënën dhe gjyshin e saj. Në sytë e të gjithëve, ajo dukej se kishte gjithçka. Megjithatë, thellë në shpirtin e saj, Noona dëshironte gjithmonë dashurinë e babait të saj.

Tham Khảo Thêm:  Rau dền kỵ gì? 6 tác hại và món kỵ của rau dền

Një ditë, Noona kupton se babai i saj është ende gjallë dhe punon në një fermë në Tajlandën veriore. Ajo erdhi menjëherë këtu për të gjetur babanë e saj.

Megjithatë, diçka e papritur ndodhi, kështu që Noona duhej të fshihej. Ndërsa përpiqet të afrohet me të atin, Noona afrohet edhe me pronarin e fermës, Nai Sing (Nadech Kugimiya). Dhe marrëdhënia e tyre romantike gradualisht zhvillohet.

4. Shkëmbim magjik – Leh Lub Salub Rarng (2017)

Shkëmbimi magjik - Leh Lub Salub Rarng (2017)

Shkëmbim magjik është një serial dashurie i përzier me elemente mjaft interesante fantazie të Tajlandës. Në film marrin pjesë Nadech Kugimiya dhe aktorët Yaya Urassaya, Thanapob Leeratanakajorn, Thanatchapan Booranachewaailai, Preechaya Pongthananikorn…

Përmbajtja e filmit të Nadech Kugimiya sillet rreth historisë humoristike, por të vështirë të dashurisë së Ramin (Nadech Kugimiya) dhe Petra Pawadee (Yaya Urassaya).

Ramini është një polic i shkëlqyer. Dhe Petra është një aktore dhe modele e famshme. Të dy u takuan rastësisht gjatë një shfaqjeje diamanti. Më pas ndodhi një grabitje e papritur. Gjatë arratisjes janë aksidentuar kur kanë rënë nga një ndërtesë. Ramin dhe Petra fatmirësisht i shpëtuan vdekjes por shkëmbyen shpirtra.

Që këtu, të dy detyrohen të përshtaten me jetën e tjetrit për të hetuar dhe zbardhur çështjen. Në këtë proces, Ramini dhe Petra u afruan më shumë dhe gradualisht kuptuan ndjenjat e tyre për njëri-tjetrin.

>>> Lexo më shumë: TOP 30 FILAT MË TË TË MIRE TË PREFERUARA TË TAJLANDËS QË DUHET TË VËLLAJNË “Femrat”

5. Misioni dhe zemra – Princesha e Kurorës (2018)

The Crown Princess - The Crown Princess (2018)

Misioni dhe zemra një emër tjetër është Fati është i destinuar bukur Të të duash është e pamundur. Kjo është drama e 4-të në top 40 dramat aziatike më të njohura në 2018. Në vepër luajnë Yaya Urassaya dhe Nadech Kugimiya.

Përmbajtja filmike e Yaya Urassaya dhe Nadech Kugimiya tregon historinë e dashurisë midis Princeshës Alice (Yaya Urassaya) dhe Rreshterit Dawin (Nadech Kugimiya).

Alice është princesha e mbretërisë së Hrysos. Ajo është një person elastik, i fortë që nuk dorëzohet lehtë dhe beson në atë që është e drejtë. Që në moshë të re ajo mësoi të përdorte armë vetëmbrojtjeje dhe flet rrjedhshëm shumë gjuhë.

Që kur u bë trashëgimtare e fronit, Alice është vrarë në mënyrë të përsëritur. Për të mbrojtur mbesën e tij, mbreti organizoi ta çonte Alicen në Tajlandë për strehim. Dawin iu caktua përgjegjësia për ta mbrojtur atë. Së bashku, ata të dy kaluan shumë herë afër vdekjes për t’i dhënë njëri-tjetrit zemrat e tyre.

>>> Lexo më shumë: KOLEKSIONI 27 FILMAT MË TË MIRË TË TË GJITHA KOHËRAVE TË TAJLANDËS

6. Filmat e Yaya Urassa ya dhe Nadech Kugimiya të luajtura: Perëndesha e gjarprit 2 – Nakee 2 (2018)

Filmi i Yaya Urassa ya dhe Nadech Kugimiya: Snake Goddess 2 - Nakee 2 (2018)

Perëndesha e gjarprit 2 është një film jashtëzakonisht i suksesshëm që Nadech Kugimiya luajti me aktoren Yaya Urassaya.

Snake Goddess 2 mund të konsiderohet një vazhdim i serialit të suksesshëm televiziv 2016. Megjithatë, përmbajtja e filmit është relativisht e pavarur nga rruga emocionale e personazhit kryesor.

Përmbajtja e filmit sillet rreth personazhit Soi (Yaya Urassaya), një vajzë që e kalon gjithë rininë e saj duke u kujdesur për tempullin e perëndeshës Nakee për t’i bërë nderimet e saj. Gjithçka ishte në rregull derisa në fshat ndodhën vrasje të çuditshme.

Tham Khảo Thêm:  Thực đơn Keto 28 ngày có thể giúp bạn giảm từ 6-29kg

Djali i policisë Pongprab (Nadech Kugimiya) vendos të hetojë rastin. Megjithatë, fshatarët besojnë se Soi është mishërimi i perëndeshës së gjarprit që po kthehet për hakmarrje. Kështu ata gjejnë një mënyrë për ta përzënë atë. A mund t’i shpëtojnë Soi dhe Pongprab fshatarët nga fatkeqësia?

>>> Lexo më shumë: 20 PRODUKTET MË TË MIRË TË TINGURIVE TË TAJLANDËS QË JU BËNË TË QËSHTIN

7. Pse më solle këtu? – Dashuria ime nga një yll tjetër (2019)

Dashuria ime nga një yll tjetër - Dashuria ime nga një yll tjetër (2019)

Ky është versioni Thai i serialit të njohur korean, i luajtur nga aktorët Kim Soo Hyun dhe Jun Ji Hyun. Sapo u publikua krijimi i personazheve, filmi krijoi një ethe jo inferiore ndaj origjinalit. Dhe Nadech Kugimiya e bëri publikun shumë të kënaqur kur luante rolin e “mësuesit alien” Achira.

Përmbajtja e filmit Pse e solli atë në versionin Thai që ndjek nga afër origjinalin korean. Achira është një alien. Ai erdhi në tokë për të bërë kërkime dhe aksidentalisht ngeci duke shpëtuar një vajzë tokësore.

Achira ka qëndruar në tokë për 300 vjet. Aktualisht është pedagog në universitet. Çdo ditë ai pret që dita të kthehet. Megjithatë, kur ai është vetëm tre muaj larg nga të qenit në gjendje të kthehet në planetin e tij, Achira takon aktoren Falada (Matt Peeranee Kongthai). Ajo ishte rimishërimi i vajzës që ai kishte shpëtuar vite më parë.

Achira nuk e priste që do të dashurohej me aktoren. Prandaj, ai është jashtëzakonisht i hutuar kur qëndron mes zgjedhjes së kthimit ose qëndrimit me personin që do.

>>> Lexo më shumë: TOP 20 FILAT MË TË MË TË MIQËS EKRANI I TAJLANDËS

8. Mashtrimi takohet me mashtrim – The Con-Heartist (2020)

The Con-Heartist (2020)

Mashtrimi takohet me mashtrim është një film komedi me regji të Mez Tharatorn. Në film marrin pjesë aktorët Nadech Kugimiya, Baifern Pimchanok, Thiti Mahayotaruk…

Filmi i Nadech Kugimiya rezultoi jashtëzakonisht i suksesshëm në vitin 2020. Vepra u publikua në shumë vende si Laos, Vietnam, Malajzi, Singapor, Tajvan, Japoni, Kore, Kinë… dhe arriti të ardhura nga arka. Të larta.

Përmbajtja e filmit Mashtrimi takohet me mashtrimin sillet rreth historisë së dashurisë së një punonjëseje bankare Ina (Baifern Pimchanok). Ajo është në telashe kur ish i dashuri i saj ikën dhe lë pas një borxh. Ina nuk e priste që do të vazhdonte të mashtrohej nga Tower (Nadech Kugimiya), një tjetër ekspert i mashtrimit.

Fatmirësisht Ina e ka zbuluar me kohë. Megjithatë, në vend që t’ia dorëzojë Kullën policisë, Ina vendos ta punësojë atë për të planifikuar hakmarrjen ndaj ish të dashurit të saj. Nga këtu kanë ndodhur një sërë situatash shqetësuese por edhe shumë qesharake mes të dyve.

>>> Lexo më shumë: 21 FILMAT MË TË MË TË TË MËRSHËM MASHTRIME NË EKRANIN BOTËROR

9. Bukuria e dashurisë në pellgun e koriandrit – Për mua, je thjesht ti (2021)

Për mua, je thjesht ti (2021)

Bukuria e dashurisë në pellgun e koriandrit është një dramë psikologjike – emocionale e përzier me elemente humoristike. Filmi zhvillohet në fshatin e vogël Nong Phak Kae Yaeng në rajonin e Isanit. Përmbajtja e filmit tregon historinë qesharake dhe të bukur të dashurisë mes djalit Tarakorn (Nadech Kugimiya) dhe vajzës Chompoo (Bow Maylada Susri).

Tham Khảo Thêm:  Sợi dây chân lý gây chú ý vì đề tài mới lạ

Tarakorn u largua nga vendlindja e tij në Bangkok për të punuar dhe për të pasur një të dashur. Por një ditë, e dashura e tij papritmas u nda me të. Me zemër të thyer, Tarakorn vendosi të kthehej në vendlindjen e tij.

Në fshat, Tarakorn takon përsëri Chompoo. Në fillim, të dy u grindën vazhdimisht sepse Tarakorn donte të shiste tokën e gjyshes së tij, gjithashtu ku punonte Chompoo. Megjithatë, sa më afër ata ishin me njëri-tjetrin, aq më shumë Tarakorn e pa sinqeritetin e Chompoo dhe filloi ta dashuronte këtë vajzë.

10. Filmi i ri i Nadech Kugimiya: Sundues pëlhure simpatike – Komploti Kinnaree (2022)

Filmi i ri i Nadech Kugimiya: Sunduesi simpatik i pëlhurës - Konspiracioni Kinnaree (2022)

Sundues pëlhure simpatike është një dramë psikologjike – romanca më e fundit historike që luan Nadech Kugimiya. Bashkë yjet e tij në këtë film janë aktorët Yaya Urassaya, New Chaiyapol Poupart…

Historia e filmit Sundues pëlhure simpatike Vendosur gjatë mbretërimit të begatë të mbretit Narai gjatë periudhës Ayutthaya. Në atë kohë, Tajlanda kishte aktivitete të mëdha tregtare dhe diplomatike me Perëndimin. Pra kudo është plot me emigrantë perëndimorë. Ata ushtronin presion mbi Ayutthaya duke shkaktuar zemërim të madh.

Pudsorn (Yaya Urassaya) është një vajzë e bukur që trashëgoi njohuritë e saj mjekësore nga babai i saj. Dhe Indra Ratchaphakdee (Nadech Kugimiya) është një aristokrate e pashme policore e cila është përgjegjëse për sigurimin e paqes dhe sigurisë së njerëzve në zonën metropolitane. Të dy u takuan rastësisht gjatë një hetimi.

Ishte gjithashtu ky hetim që e bëri Indrën të dashurohej me Pudsorn. A do ta fitojë Indra zemrën e Pudsorn?

>>> Lexo më shumë: 18 MJESHTERËT MË TË POPULLARË TË TAJLANDËS 2022

Filma të tjerë me Nadech Kugimiya

Filma të tjerë me Nadech Kugimiya

Foto: Instagram @kugimiyas

Përveç veprave të mësipërme, filmat e Nadech Kugimiya më poshtë morën gjithashtu vlerësime të panumërta nga publiku:

11. Orkide e ëndrrave bambu – Thara Himalaya (2010)
i dymbëdhjeti. Loje dashurie – Lojë Rai Game Rak (2011)
13. Zemra e Trashëgimtarit – Torranee Ni Nee Krai Krong (2012)
14. Perëndimi i diellit në Chaophraya – Perëndimi i diellit në Chaophraya (2013)
15. Dashuria e dëshiruar – Raeng Pradtanah (2013)
16. Ëndrra dashurie – Roy Fun Tawan Duerd (2014)

Nadech Kugimiya i propozoi Yaya Urassaya

Nadech Kugimiya i propozoi Yaya Urassaya. Foto: Instagram @kugimiyas

Këtu janë grupet film i luajtur nga Nadech Kugimiya Puna më e mirë ndonjëherë. Përveç këtyre veprave, Nadech Kugimiya aktualisht ka dy filma të patransmetuar: Miti Thi Sarm dhe Doktor Detektiv. Shpresojmë që në këto dy filma të rinj, Nadech Kugimiya të vazhdojë të shkëlqejë. Le të presim së bashku!

Revista e modës Harper’s Bazaar VietnamCảm ơn bạn đã đọc bài viết 16 phim hay nhất của nam thần Thái Lan Nadech Kugimiya . Đừng quên truy cập Chaolua TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

6 phim mới ấn tượng của “phù thủy thời gian” Christopher Nolan

Christopher Nolan là ai? Christopher Nolan là một đạo diễn, nhà biên kịch, doanh nhân kiêm nhà sản xuất điện ảnh nổi tiếng gốc Anh. Đôi nét…

Du lịch châu Âu mùa nào đẹp nhất trong năm?

Hầu hết những người có điều kiện kinh tế ổn định, sống theo chủ nghĩa “xê dịch” đều muốn một lần đến châu Âu. Vậy du lịch…

5 lý do Nốt trầm đời bác sĩ Park Shin Hye đóng được yêu thích

Poster phim Nốt trầm đời bác sĩ (Doctor slump) Thuộc thể loại tình cảm và hài lãng mạn, Nốt trầm đời bác sĩ (Doctor slump) xoay quanh…

Danh sách các đạo diễn phim Việt Nam nổi tiếng

Các tác phẩm của họ không chỉ mang lại trải nghiệm mới mẻ cho khán giả mà còn làm cho điện ảnh Việt có vị thế đáng…

Du lịch Bali mùa nào đẹp nhất? Bí kíp khám phá cho người mới

Vậy đi du lịch Bali mùa nào đẹp nhất? Nên chọn địa điểm tham quan nào và thưởng thức những món ăn gì? Tìm hiểu về Bali…

Cẩm nang du lịch New York chi tiết từ A đến Z

Vậy nên đi du lịch New York vào thời điểm nào, thưởng thức ẩm thực gì và khám phá các địa điểm nào? Tất tần tật về…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *